zdrapka 2017

zdrapka 2017Podejmij wyzwanie!

Wykonaj 40 zadań z korzyścią dla ducha i ciała.

Odkryj Twój najlepszy Wielki Post!

Zdrapka Wielkopostna odlicza kolejne dni od Środy Popielcowej do Wielkanocy. Codziennie pod zdrapką, czekają na Ciebie niezwykłe zadania. Odkryj je, przeczytaj i wykonaj!
Ojczyzną Zdrapki Wielkopostnej jest Irlandia. W 2015 roku pojawiła się w Polsce i zafascynowała swoją prostotą tysiące uczestników. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce.
Co znajdziesz pod zdrapką? Wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Oto przykłady zadań z pierwszej i drugiej edycji kalendarza wielkopostnego: Nie marnuj dzisiaj wody, Unikaj „śmieciowego jedzenia”, Odmów 3 razy Ojcze nasz, Życzenia Świąteczne, Wyślij kartkę!
Komu warto podarować Zdrapkę? Rodzinom, bo integruje. Studentom, bo pasuje na lodówkę w akademiku. Więźniom, bo przełamuje rutynę dnia. Chorym, bo z wielu zadań płynie pocieszenie. Sportowcom, bo większość zadań można zrobić ćwicząc. Żołnierzom, policjantom i celnikom, bo w tym roku będzie także o Ojczyźnie! Katechetom i opiekunom, bo młodzież uwielbia zdrapki i zadania! Wszystkim!
Proste zadania nie oznaczają wcale, że będą łatwe do wykonania.
Podejmij wyzwanie Zdrapki Wielkopostnej!
Przyłącz się i oceń to sam! To będzie Twój najlepszy Wielki Post!

 

Zapraszamy na stronę akcji: www.zdrapka.wzch.org.pl.