Maryja

22 Niedziela zwykła
3.09.2017

KLASZTOR   Zakonu Braci Mniejszych  we WSCHOWIE

Kancelaria parafialna od września czynna we wtorek od 10.00-11.00 i w czwartek od 16.00-17.00.

I Komunia w naszej parafii w przyszłym roku odbędzie się w pierwszą niedziele maja, czyli 6 maja. Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci komunijnych 24 września br. po Mszy św. o godz. 13.00.
W tym dniu również zapraszam młodzież, która chce się przygotować w naszej parafii do bierzmowania na spotkanie po Mszy św. wieczornej o 18.30.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań za przyczyną św. Antoniego na godz. 9.30. Po Mszy św. spotkanie w Domu Serca.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

w piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej.
6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r.

Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.

• w sobotę Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp, oraz wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce.

1. Pragniemy ożywić kult Matki Bożej Wschowskiej, Pani Pocieszenia. Przy ołtarzu Matki Bożej jest skarbona, do której można składać kartki z intencjami. Z ofiar składanych do skarbony zostały wydrukowane obrazki z Matką Bożą.

2. W związku z pożarem katedry w Gorzowie, ksiądz Biskup Tadeusz Lityński prosi o pomoc w ratowaniu zniszczonej katedry. W zakrystii są jeszcze do nabycia cegiełki w cenie 10zł, 20zł, 50zł, 100zł i 200zł. Za każdy dar serca dziękujemy.

3. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2018r.

Myślimy i postępujemy po ludzku, ale Chrystus w tej ofierze ukazuje nam swoją wolę

i obdarza nas chrześcijańską mądrością. Idąc za Chrystusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy życie. Aby mieć w sobie to Boże życie, przyjmijmy błogosławieństwo.