M.B. Różańcowa (2)

29 Niedziela zwykła – 22.10.2017

Dzisiejsza niedziela – misyjna. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
1. Przeżywamy miesiąc październik miesiąc różańcowy. Zapraszamy na różaniec w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszamy w środy, różaniec prowadzony przez dzieci. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania różaniec ma we wtorki po Mszy wieczornej.
2. Zachęcamy też, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych.
3. Dziś w niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pana II zapraszamy na nabożeństwo do kaplicy Papieskiej na 17.30.
4. W sobotę 28 października swoje imieniny obchodzi nasz Biskup Tadeusz Lityński. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
5. 29 Października w niedziele spotkanie formacyjne mają Czciciele Bożego Miłosierdzia im. św. Faustyny. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Krzyża o 15.00.
6. Zapraszamy Mężczyzn na Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pierwszy raz w historii Jasnej Góry. W 100 lecie objawień fatimskich, 300 lecie koronacji cudownego obrazu. 4 listopada 2017r. W ramach pielgrzymki Msza św. w bazylice, wykłady formacyjne, zawierzenie mężczyzn w kaplicy cudownego obrazu. Wyjazd autokarem. Zapisy u o. Augustyna w zakrystii lub telefonicznie pod numerem 509 031 550.
7. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca. Różaniec za zmarłych o godz. 17.30, a następnie Msza św. o 18.00. Wypominki można składać do skarbony na bocznym ołtarzu.
8. Do 15 listopada br. zbieramy jeszcze podpisy pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy byś osobą pełnoletnią oraz wykazać się nr PESEL. Podpisy można składać w zakrystii.
9. Administracja Cmentarza Parafialnego we Wschowie (tzw. stary cmentarz) informuje, że w tygodniu zostaną oznaczone groby nieopłacone i do likwidacji. Bardzo prosimy osoby dzierżawiące miejsca pochówku na naszym cmentarzu o uregulowanie zaległości w Biurze Administracji przy Placu Farnym 2 we Wschowie.
10. W I Zespole Szkół we Wschowie 26.10.2017 od 10.00-16.00 można wziąć udział w akcji I Rejestracji Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku.
11. Przygotowanie do bierzmowanie osób dorosłych będzie miało miejsce w SZLICHTYNGOWEJ w dniach: październik 22, 29; listopad 19,26 NIEDZIELE, po mszy św. ok. g.18.00. Msza św. jest o g. 17.00.
12. W zakrystii są jeszcze do nabycia cegiełki na odbudowę zniszczonej katedry w Gorzowie. Za każdy dar serca dziękujemy.
13. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką oraz kalendarz diecezjalny i nasze franciszkańskie kalendarze misyjne na 2018r.