2_54df5ed46e95b

32 Niedziela zwykła – 12.11.2017

1. W liturgii tego tygodnia przypada:
 – w poniedziałek święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji,
 – we wtorek świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy,
 – w środę św. Dydka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych. W tym dniu swoje święto obchodzą br. Józef i br. Emanuel.
 – w piątek święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy i patronki FZŚ. Swoje święto patronalne obchodzą Siostry Elżbietanki.
 – w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki KSM i Ruchu Czystych Serc.
2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
3. W dzisiejszą niedzielę zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I komunii i ich rodziców po Mszy św. o godz. 13.00. Wieczorem na 18.30 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. 15 listopada zamykamy listy dzieci i młodzieży, którzy chcą się w naszej parafii przygotować do sakramentów.
4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań za przyczyną św. Antoniego na godz. 9.30. Po Mszy św. spotkanie w Domu Serca.
5. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Krzyża, oraz do pielęgnowania pobożności Maryjnej podczas nabożeństw w każdą sobotę.
6. W zakrystii są jeszcze do nabycia cegiełki na zniszczoną katedrę Gorzowską. Za każdy dar serca dziękujemy.
7. Akcja Katolicka przy parafii Farnej we Wschowie zaprasza na 16 przegląd Piosenki Religijnej – Cecyliada 18 i 19 listopada br. Szczegóły na plakacie.
8. Na ławkach w kościele rozłożone są foldery dotyczące Fundacji Hodos i możliwości przekazania 1% na jej funkcjonowanie.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką i kalendarze diecezjalny i misyjny na 2018r.

Eucharystia to nasze osobiste spotkanie z Chrystusem w Kościele.
Niech nasza miłość do niego otwiera nasze serca
na przekazywane w imieniu Jezusa słowa,
aby jak najlepiej wykorzystać czas doczesnego życia
i móc zakończyć je szczęściem wiecznym w domu naszego Ojca w niebie.
Niech zachęca nas do tego przykład Błogosławionej Karoliny i wspomaga Boże błogosławieństwo.