transitus-2

33 Niedziela zwykła – 19.11.2017

1. Przeżywamy dziś III niedziele Synodalną w naszej diecezji pod hasłem: Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego.
2. Dziękujemy Wam, kochani za ofiary, które złożyliście w zeszłą niedzielę na tacę remontową i na spłatę kredytu, zaciągniętego na remont kotłowni. Zebraliśmy 4750 zł. Wieczorem zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00.
3. W liturgii tego tygodnia przypada:
-  w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
- we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP,
- w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
- w piątek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy,
4. Od poniedziałku 20 listopada do piątku 24 odbędzie się w Domu Serca KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Razem z parafią Farną zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcą w przyszłości zawrzeć sakrament małżeństwa.
5. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Seminarium.
6. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca. Różaniec za zmarłych o godz. 17.30, a następnie Msza św. o 18.00. Wypominki można składać do skarbony na bocznym ołtarzu.
7. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań za przyczyną św. Antoniego na godz. 9.30. Po Mszy św. spotkanie w Domu Serca.
8. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Krzyża, oraz do pielęgnowania pobożności Maryjnej podczas nabożeństw w każdą sobotę.
9. W zakrystii są jeszcze do nabycia cegiełki na zniszczoną katedrę Gorzowską. Za każdy dar serca dziękujemy.
10. Akcja Katolicka przy parafii Farnej we Wschowie zaprasza dziś jeszcze na 16 przegląd Piosenki Religijnej – Cecyliada. Szczegóły na plakacie.
11. Dziś światowy Dzień Ubogich – dar Ojca Św. Franciszka dla Kościoła. Chciał Papież zwrócić uwagę na ludzi ubogich. W Naszej Wschowie od wielu lat potrzebującym rodzinom w okresie świąt Bożego Narodzenia pomaga projekt Szlachetna Paczka. I w tym roku wschowska Drużyna Szlachetnej Paczki zachęca do dzielenia się dobrem. Wczoraj została otwarta baza rodzin „w potrzebie” dla których możemy zrobić świąteczną paczkę. Rodziny z naszego miasta możemy znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka. Szczegóły na plakatach.
12. Na ławkach w kościele rozłożone są foldery dotyczące Fundacji Hodos i możliwości przekazania 1% na jej funkcjonowanie.
13. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką i kalendarze diecezjalny na 2018r.