JM_wpis (2)

34 Niedziela zwykła – 26.11.2017
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca dziś przeznaczona jest na Seminarium.
Dziś może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami każdy, kto odmówi publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 w poniedziałek św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana,
 we wtorek św. Jakuba z Marchii, kapłana,
 w środę Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego,
 w czwartek Święto św. Andrzeja, Apostoła,
 w sobotę bł. Rafała Chylińskiego, kapłana.
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I piątek i I sobota miesiąca.
4. 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
5. Za tydzień Adwent. Zachęcamy, by przeżyć ten czas poprzez udział w RORATACH, które u nas tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Niech przyniosą lampiony.
6. Ze względu na krótki Adwent w tym roku (3 tygodnie) za tydzień w I Niedzielę Adwentu będziemy zbierać ofiary przed kościołem na Wigilię dla Ubogich. W tym roku Wigilia dla Ubogich będzie w Domu Serca 22 grudnia o godz. 16.00.
7. Wschowska Drużyna Szlachetnej Paczki, dziękuje wszystkim Darczyńcom, którzy wybrali rodziny w ramach projektu Szlachetna Paczka. Wszystkie rodziny z naszego miasta mają już swojego darczyńcę. Kto nie zdążył może jeszcze wybrać rodziny z dalszej okolicy (Leszna, Głogowa, Nowej Soli, czy innych miast). Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę.
8. W dzisiejszą niedzielę zapraszam na Mszę św. i spotkanie dzieci przygotowujące się do I komunii i ich rodziców na godzin 13.00. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie książeczek komunijnych.
9. Zachęcamy, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych.
10. Na ławkach w kościele rozłożone są foldery dotyczące Fundacji Hodos i możliwości przekazania 1% na jej funkcjonowanie.
11. W zakrystii są jeszcze do nabycia cegiełki na odbudowę zniszczonej katedry w Gorzowie. Za każdy dar serca dziękujemy.
12. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką oraz kalendarz diecezjalny na 2018r.