adwent-1niedziela

1 Niedziela Adwentu – 3.12.2017

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Zachęcamy, by przeżyć ten czas poprzez udział w RORATACH, które u nas tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Niech przyniosą lampiony. Roraty przeżywamy pod hasłem Niepokalana moja MAMA.
2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
- w poniedziałek św. Barbary, dziewicy, patronki górników i hutników,
- w środę św. Mikołaja, biskupa,
- w czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
- w piątek UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki i Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
We piątek zapraszamy do Kaplicy Krzyża na wspólną modlitwę w Godzinie Łaski – od 12.00 do 13.00.
3. Ze względu na krótki Adwent w tym roku (3 tygodnie) w dzisiejszą I Niedzielę Adwentu będziemy zbierać ofiary przed kościołem na Wigilię dla Ubogich. W tym roku Wigilia dla Ubogich będzie w Domu Serca 22 grudnia o godz. 16.00.
4. We wtorek wieczorem Msze św. mają członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i telewizji Trwam. Po Mszy św. spotkanie w Domu Serca.
5. W czwartek 7 grudnia Grupa Męska św. Józefa ma spotkanie w Domu Serca o godz. 19.00.
6. W świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł., oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w zakrystii lub przy furcie.
7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym Kościele i klasztorze.
8. Zachęcamy, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką oraz kalendarz diecezjalny na 2018r.