swrodzina

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela  Świętej  Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa– 31.12.2017

KLASZTOR   Zakonu Braci Mniejszych  we WSCHOWIE

1. Dziś w niedzielę św. Rodziny 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne na godz. 18.00 i na Mszę św. na zakończenie 2017 r. o godz. 18.30. Za pobożny udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 23.00 natomiast zapraszamy na uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.

2. Jutro 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Udział we Mszy św. obowiązkowy. Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 30, 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30. Dziś wraz z ojcem świętym modlimy się szczególnie o pojednanie i o pokój na świecie.

3. 2 Stycznia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej nowopowstałej Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie.
    Początek kolędy w dni powszednie od 30, w sobotę od 10.00. W niedziele nie ma kolędy. Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę.
    Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
    – biały obrus, – krzyż,  – dwie zapalone świece,  – wodę święconą.

4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie Trzech Króli). W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Od wielu lat ten dzień jest obchodzony jako dzień misyjny. W kościołach w całej Polsce zbierane będą ofiary, które zasilą Krajowy Fundusz Misyjny dla polskich misjonarzy.

W tym dniu zapraszamy też na kolędowanie przy żłóbku razem z Nauczycielskim zespołem BELFER z Sicin zaraz po Mszy św. o godz. 13.00.
    W sobotę zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli od godz. 15:00 gromadzimy się na parkingu koło domu katechetycznego, koło FARY zakończymy u nas przy żywym żłobku. Każda parafia będzie tworzyła inny orszak królewski: parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony, Fara orszak czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. Koloru zielonego. Otrzymamy na początku zielone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.

5. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. W tym dniu wspominamy nasz własny chrzest.

6. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele i na placu klasztornym.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom, serdecznie dziękujemy za wspólną z nami modlitwę, za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary. Niech dobry Bóg obficie błogosławi każdy dzień tego nowego roku. A Maryja Boża Rodzicielka niech będzie Wam pośredniczką wszelkich Bożych łask.

Proboszcz i Gwardian

o. Augustyn A. Zygmunt OFM