130129003613_wschowazlobek_styczen_201300005

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2017

KLASZTOR   Zakonu Braci Mniejszych  we WSCHOWIE

1. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o 9.30, 11.00, 13.00, 18.30. Nie ma Mszy porannej o 7.30.
    Drugi dzień świąt jak w niedziele 7.30, 9.30, 11.00, 13.00, 18.30.
  2. Nieszpór nie będzie, zapraszamy rodziny z dziećmi do adoracji Dzieciątka Jezus w żłóbku w kościele i na placu klasztornym.
  1. W drugi dzień świąt w krużgankach coroczna zbiórka na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  1. W niedzielę 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne na godz. 18.00 i na Mszę św. na zakończenie 2017 r. o godz. 18.30. Za pobożny udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 23.00 natomiast zapraszamy na uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.
  1. Na wieczerzę Wigilijną przyszło w tym roku ponad 50 osób. Dziękujemy Wam Kochani za ofiary złożone na ten cel. Dziękujemy także za bezpośrednie przygotowanie tej Wigilii paniom kucharką i panią, które posługują w Domu Serca oraz Panią i Panom z Kościoła Domowego.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy, jak co roku tym wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę naszych żłóbków, tego tu w kościele i tego żywego na podwórzu klasztornym. Niech tym wszystkim, którzy się zaangażowali i poświęcili swój czas Pan Bóg obficie błogosławi. Dziękujemy też paniom, które udekorowały ołtarze.
  1. Dziękuje bardzo serdecznie moim współbraciom za ten trudny czas przed świętami. Za spowiedź wielogodzinną, za wygłoszone rekolekcje i za prace przy sprzątaniu kościoła, klasztoru inne prace.
  1. Dziękuje dzieciom za udział w Roratach. Cieszymy się obecnością tak liczną. Ponad 120 dzieci wzięło udział.
  1. Wschowska Drużyna Szlachetnej Paczki gorąco dziękuje wszystkim dobrym ludziom, którzy zaangażowali się w tegoroczną pomoc. Pomogliśmy dwunastu rodzinom ze Wschowy i okolic. Wartość paczek wyniosła 55 tyś. zł. Dla obdarowanych jest to wielka pomoc, ponieważ mogą godnie przeżyć święta. Niech Pan Bóg Wam błogosławi, a Maryja Przenajświętsza Was strzeże.
  2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzić będziemy: we wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W środę – Święto św. Jana Apostoła i w tym dniu w czasie porannej Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych wino. W Czwartek Święto św. Młodzianków męczenników, w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, tego dnia udzielimy indywidualnego błogosławieństwa dzieciom po Mszy św. o godz. 11.00.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom, serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy w ten uroczysty dzień, za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary. Niech Boże Dziecię każdemu z Was obficie błogosławi i pozwoli odczuć, jak wielką miłością nas umiłował przychodząc na ten świat.

Proboszcz i Gwardian

o. Augustyn A. Zygmunt OFM