v2c

2 Niedziela zwykła – 14.01.2018

1. Dzisiejsza Kolekta przeznaczona jest na cele remontowe. Dziękujemy Wam Kochani za wszystkie ofiary, które składacie.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 we wtorek świętych Berarda i towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich,
 w środę św. Antoniego, opata,
 w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3.  2 Stycznia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej nowopowstałej Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie.
Początek kolędy w dni powszednie od 15.30, w sobotę od 10.00. W niedziele nie ma kolędy. Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę.
Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
– biały obrus, – krzyż, – dwie zapalone świece, – wodę święconą i kropidło.
4. W poniedziałek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie za ks. Biskupa.
5. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
6. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich i w życzeniach i w modlitwie.
7. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele i na placu klasztornym.
8. Informacja dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w naszej parafii: 1 lutego br. odbędzie się u nas w klasztorze mierzenie alb do I Komunii na godz. 17.00 – chłopcy, a na 17.20 – dziewczynki. Prosimy rodziców o wpłacenie 50 zł zaliczki za albę.
9. Siostry Salezjanki zapraszają dzieci i młodzież na Oratorium 20 stycznia. Szczegóły na plakacie.

„Znaleźliśmy Mesjasza”, czyli Jezusa Chrystusa w Ofierze Eucharystycznej.
Teraz pragniemy prosić naszego Pana, który jest Zbawicielem,
aby wkroczył w codzienność naszych dni
i nam błogosławił dodając potrzebnych sił w pełnieniu Jego świętej woli.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM