fot.005

3 Niedziela zwykła – 21.01.2018

1. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele remontowe. Zebraliśmy 4515zł.
O godz. 18.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
 w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,
 w piątek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
3. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej nowopowstałej Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. Zostały jeszcze trzy dni kolędy.
Początek kolędy od 15.30. Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę klasztorną do wtorku 23 stycznia.
Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
– biały obrus, – krzyż, – dwie zapalone świece, – wodę święconą i kropidło.
4. W czwartek 25 stycznia kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5. W dzisiejszą niedzielę, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a jutro w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich i w życzeniach i w modlitwie.
6. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele i na placu klasztornym. Żłóbek na placu klasztornym po niedzieli będzie rozbierany.
7. Informacja dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w naszej parafii: 1 lutego br. odbędzie się u nas w klasztorze mierzenie alb do I Komunii na godz. 17.00 – chłopcy, a na 17.20 – dziewczynki. Prosimy rodziców tych, którzy nie wpłacili jeszcze pieniędzy o wpłacenie 50 zł zaliczki za albę.
Za tydzień 28 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców.
8. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca. Różaniec za zmarłych o godz. 17.30, a następnie Msza św. o 18.00. Wypominki można składać do skarbony na bocznym ołtarzu.
9. Zapraszamy w imieniu naszej Scholii na JASEŁKA w przyszłą niedzielę 28 stycznia na godzinę około 14.00.

Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy z Bożej Miłości
połączy wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa w jednym Kościele.
Niech Chrystusowy pokój, z którym pójdziemy do naszych domów i zakładów pracy
w rozpoczynającym się tygodniu, rozgrzeje serca tych,
którzy zagłuszają wezwanie Pana:
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM