v2c

4 Niedziela zwykła – 28.01.2018

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
-  we wtorek św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,
 – w środę św. Jana Bosko, kapłana, święto patronalne Sióstr Salezjanek,
 – w piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Po raz 22 obchodzimy ten dzień, jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku będziemy gościć osoby konsekrowane z południowej części diecezji na Mszy św. o 15.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.30, 15.30 i 18.00. Poświęcenie świec na każdej Mszy św.
 – w sobotę 3 lutego św. Błażeja, biskupa i męczennika, w tym dniu zapraszamy na błogosławieństwo gardła poświęconymi świecami.
3. 24 stycznia zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej nowopowstałej Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. Dziękujemy bardzo serdecznie za bardzo życzliwe przyjęcie i życzymy wszystkim naszym Parafianom obfitości Bożego błogosławieństwa.
Liczymy na dobrą współpracę i wzrastanie w drodze do nieba.
4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
5. Zapraszamy na adoracje Dzieciątka Jezus w żłóbku w naszym kościele do 2 lutego.
6. Informacja dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w naszej parafii: 1 lutego br. odbędzie się u nas w klasztorze mierzenie alb do I Komunii na godz. 17.00 – chłopcy, a na 17.20 – dziewczynki. Prosimy rodziców tych, którzy nie wpłacili jeszcze pieniędzy o wpłacenie 50 zł zaliczki za albę.
Dziś 28 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców. Zapraszamy rodziców z dziećmi na poświęcenie świec 2 lutego na Mszę św. na godz. 18.00.
7. Zapraszamy w imieniu Parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie na koncert kolęd 28 stycznia na godz. 19.00. do ich kościoła.
8. W czwartek 1 lutego o godz. 19.00 Grupa Męska św. Józefa ma spotkanie w Domu Serca. Zachęcamy mężczyzn do przyjścia na spotkanie.
9. Zapraszamy w imieniu naszej scholii SIOSTRZYCZKI CYKADY na Jasełka 28 stycznia 2018r. do naszego kościół na godz. 15.00. Po Jasełkach będą zbierane ofiary na funkcjonowanie scholii.
10. Przestrzegamy wiernych przed szajką i złodziejami, którzy już okradli kilka mieszkań. Włamali się też na plebanie, niektóre zostały udaremnione. Bądźmy ostrożni.
11. Siostry Salezjanki zapraszają dzieci na Bal Karnawałowy dnia 3 lutego w godz. 12.00 -14.30. Więcej informacji na plakacie.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy je światu, który odwraca się od Boga.
Bądźmy prorokami Bożej miłości we współczesnym świecie,
niech również inni ludzie poznają Chrystusa przez świadectwo naszego życia.
Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM