2_54df5ed46e95b

5 Niedziela zwykła – 4.02.2018

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 – W poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w tym dniu po Mszy św. poświęcenie chleba, soli i wody ku czci św. Agaty,
 – we wtorek świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy,
 – w środę św. Kolety z Corbie, dziewicy,
 – w sobotę św. Scholastyki, dziewicy,
 – w przyszłą Niedzielę 11 lutego NMP z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Msze św. z namaszczeniem dla chorych na 13.00. Prosimy by bliscy pomogli przybyć swoim chorym.
3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań za przyczyną św. Antoniego na godz. 9.30. Po Mszy św. spotkanie w Domu Serca.
4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Krzyża.
5. Pragniemy ożywiać kult Matki Bożej Wschowskiej, Pani Pocieszenia, dlatego przy ołtarzu Matki Bożej jest skarbona, do której można składać kartki z intencjami. W każdą sobotę prośby i podziękowania są czytane i polecane Matce Bożej na nabożeństwie o 17.30.
6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
7. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii na Mszę św. na godz. 18.30 i potem na spotkanie.

Człowiek jest tajemnicą. Bóg nie chciał pozostawić nas samych,
dlatego zsyła na świat Syna – Jezusa Chrystusa,
który uchyla rąbek tajemnicy Boga i człowieka,
który został stworzony na obraz i podobieństwo Najwyższego.
W odkrywaniu na nowo wartości Stwórcy i siebie we współczesnym świecie przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM