55469820 (5)

6 Niedziela zwykła – 11.02.2018

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.
2. Dziś również 11 lutego przypada wspomnienie N.M.P. z Lourdes oraz 26-ty Światowy Dzień Chorego, dlatego zapraszamy naszych drogich chorych na Mszę św. z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych na godz. 13.00, a następnie na spotkanie w Domu Serca. Prosimy rodziny naszych drogich chorych, o umożliwienie im uczestnictwa w obchodach światowego dnia chorego.
3. Ze względu na środę Popielcową imieniny o. Walentego zostały przeniesione na poniedziałek, dlatego zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta 12 lutego na godz. 18.00. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dobra okazja do rewizji naszych życiowych wyborów i przemyśleń dotyczących naszego zbawienia. Zachęcamy do postanowień wielkopostnych.
Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem, o godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 16.00 i wieczorna o godz. 18.00.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek w ciągu dnia do syta a pozostałe dwa skromniejsze.
5. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Zbliża się Wielki Post, z którym związane są postanowienia wielkopostne. Aby pomóc w owocnym jego przeżywaniu przygotowaliśmy pomoce związane z tematyką Wielkiego Postu w formie zdrapki dla dorosłych, a dla dzieci Caritas przygotowało Skarbonkę Wielkopostną pt. Dar Juniora dla Seniora dzięki, której dzieci mogą pomóc starszym ludziom.
6. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
7. W dzisiejszą niedzielę ma spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszam na Mszę św. na godz. 18.30 i potem na spotkanie.
8. 15 lutego br. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zostanie wyświetlony film Grzegorza Brauna pt. Luter i rewolucja protestancka. Wstęp wolny.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

Za chwilę pójdziemy do świata, w którym spotkamy ludzi dobrych i złych.
W jednych i drugich będziemy musieli dostrzec tego samego Chrystusa.
Niech błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy na koniec tej Mszy Świętej
umocni naszą wolę, abyśmy zawsze wybierali w życiu dobro, które jest gwarantem szczęścia. Niech również postawa chrześcijańskiego życia będzie dla innych inspiracją
do wejścia na drogę dobra wszystkim tym, którzy błądzą po zaułkach codziennego życia.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM