kuszenie

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

1. Dziękujemy Wam, kochani za ofiary, które złożyliście w zeszłą niedzielę na tacę remontową. Zebraliśmy 4750 zł.
2. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa do naszego kościoła:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Aby pomóc w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu zakupiliśmy pomoce związane z tematyką Wielkiego Postu w formie zdrapki. Można je zabrać przy wyjściu z kościoła.
3. W czwartek 22 lutego zapraszamy na nabożeństwo do kaplicy św. Jana Pawła II na godz. 17.40.
4. W sobotę 24 lutego na godz. 20.00 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu do kościoła Farnego. Ta Adoracja to modlitwą za całe miasto Wschowa i za wszystkich mieszkańców, oraz nasze przygotowanie do zawierzenia Bogu nas przez Maryję.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
6. Za miesiąc od 16 marca br. będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Ale rekolekcje przygotują nas też do ważnego wydarzenia, jakim będzie ogłoszenie w naszym kościele Sanktuarium Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Zapraszamy już dziś na rekolekcje, które w tym roku poprowadzi o. Beniamin Zarzecki OFM z Brodnicy. Zapraszamy na rekolekcje!!!
7. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

Pokrzepieni Bożym słowem i Eucharystią pójdźmy na pustynię naszego codziennego życia,
aby nadal trwać z Chrystusem na modlitwie.
Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy
będzie dla nas umocnieniem i siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM