przemienienie

2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

1. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa do naszego kościoła:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Po drodze krzyżowej podczas uczczenia relikwii Krzyża św. zbieramy ofiary na zrobienie chrzcielnicy do naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
4. W przyszłym miesiącu od 16 marca br. będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Ale rekolekcje przygotują nas też do ważnego wydarzenia, jakim będzie ogłoszenie w naszym kościele Sanktuarium Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Zapraszamy już dziś na rekolekcje, które w tym roku poprowadzi o. Beniamin Zarzecki OFM z Brodnicy.
Zapraszamy na rekolekcje!!! Zachęcamy też i prosimy o modlitwę za rekolekcjonistów i o owoce rekolekcji.
5. W przyszłą niedziele zapraszam na Mszę św. i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii w naszej Parafii na godzinę 13.00.
6. W poniedziałek 26 lutego o 18.30 w Domu Serca ma spotkanie formacyjne młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
7. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas szukania siebie, bliźnich i Boga.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM