III NIEDZ W POSTU

3 Niedziela Wielkiego Postu 4.03.2018

1. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa do naszego kościoła:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Po drodze krzyżowej podczas uczczenia relikwii Krzyża św. zbieramy ofiary na zrobienie chrzcielnicy do naszego kościoła.

2. W środę 7 marca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Ze względu na rekolekcje nie może się odbyć w drugą środę miesiąca, czyli 14 marca.

3. W czwartek 8 marca przypada Dzień Kobiet. Niech nasza modlitwa w tym dniu ogarnie wszystkie Niewiasty, a szczególna opieka MARYI wyprasza potrzebne łaski.

4. W sobotę 10 marca rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

5. W sobotę na 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła w intencji naszego miasta i nas samych.

6. W niedzielę 11 marca zapraszamy na godz. 19.00 w imieniu organizatorów CKiR-u na II Festiwal Pasyjny do naszego kościoła. Wystąpi Antonina Krzysztoń z zespołem.

7. Grupa Męska działająca przy naszej parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Wschowy do Osiecznej w dniu z 23 na 24 marca 2018r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w kościele klasztornym. Planowana trasa z wyznaczonymi stacjami Drogi krzyżowej wynosi 40 km. Jest to pierwsza edycja EDK na tej trasie, dlatego nie jest ona wpisana do ogólnopolskiego rejestru EDK. Zapisy u o. Augustyna do 18 marca. Liczba miejsc ograniczona. Koszt rejestracyjny 30 zł.

8. Za dwa tygodnie od 16 marca br. będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Ale rekolekcje przygotują nas też do ważnego wydarzenia, jakim będzie ogłoszenie w naszym kościele Sanktuarium Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia.
Zapraszamy już dziś na rekolekcje, które w tym roku poprowadzi o. Beniamin Zarzecki OFM z Brodnicy. Zachęcamy też i prosimy o modlitwę za rekolekcjonistów i o owoce rekolekcji.

9. W dzisiejszą niedziele zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii w naszej Parafii na godzinę 13.00.

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

Przyjmijmy Błogosławieństwo Boga, które niech będzie dla nas pomocą
w wiernym wypełnianiu przykazań, które nas nie zniewalają,
ale dają nam wolność, miłość i Chrystusowy pokój.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM