nikodem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE
11.03.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. W imieniu organizatorów CKiR-u zapraszamy II Festiwal Pasyjny do naszego kościoła.
Dziś w niedzielę 11 marca pierwszy koncert na godz. 19.00 na. Wystąpi Antonina Krzysztof z zespołem.
Za tydzień 18 marca drugi koncert o godz. 19.00. Wystąpi Poznański Chór Kameralny Collegium Cantorum.
2. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa do naszego kościoła:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Po drodze krzyżowej podczas uczczenia relikwii Krzyża św. zbieramy ofiary na zrobienie chrzcielnicy do naszego kościoła.
3. We wtorek 5 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Módlmy się w tym dniu o błogosławieństwo dla Papieża i o owoce pontyfikatu.
4. Grupa Męska działająca przy naszej parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Wschowy do Osiecznej w dniu z 23 na 24 marca 2018r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w kościele klasztornym. Planowana trasa z wyznaczonymi stacjami Drogi krzyżowej wynosi 40 km. Jest to pierwsza edycja EDK na tej trasie, dlatego nie jest ona wpisana do ogólnopolskiego rejestru EDK. Zapisy w zakrystii do 18 marca. Liczba miejsc ograniczona. Koszt rejestracyjny 30 zł.
5. 16 marca br. będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Ale rekolekcje przygotują nas też do ważnego wydarzenia, jakim będzie ogłoszenie w naszym kościele Sanktuarium Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia.
Zapraszamy już dziś na rekolekcje, które w tym roku poprowadzi o. Beniamin Zarzecki OFM z Brodnicy. Zachęcamy też i prosimy o modlitwę za rekolekcjonistów i o owoce rekolekcji.
6. 17 marca Inauguracja Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w kościele św. Ducha w Zielonej Górze.
7. 18 marca na 9.00 chłopcy, na 9.30 dziewczynki, ostateczna przymiarka alb dla dzieci przygotowujących się do I komunii.
8. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie przypomina rodzicom dzieci urodzonych w 2011 roku, że do 16 marca 2018r. trwa nabór do klas pierwszych na Rok Szkolny 2018/2019. Wnioski i zgłoszenia można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

 

Idźmy do naszych domów umocnieni Bożym błogosławieństwem,
abyśmy mówili, żyli, kochali i przebaczali tak jak sam Bóg.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM