5 N. w.p.

5 Niedziela Wielkiego Postu
18.03.2018

1. W imieniu organizatorów CKiR-u zapraszamy II Festiwal Pasyjny do naszego kościoła. Dziś w niedzielę 18 marca drugi koncert o godz. 19.00.
Wystąpi Poznański Chór Kameralny Collegium Cantorum.
2. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa do naszego kościoła:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Po drodze krzyżowej podczas uczczenia relikwii Krzyża św. zbieramy ofiary na zrobienie chrzcielnicy do naszego kościoła.
3. Grupa Męska działająca przy naszej parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Wschowy do Osiecznej w dniu z 23 na 24 marca 2018r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w kościele klasztornym. Planowana trasa z wyznaczonymi stacjami Drogi krzyżowej wynosi około 40 km. Zapisy w zakrystii do 18 marca. Liczba miejsc ograniczona. Koszt rejestracyjny 30 zł.
4. Kończymy dziś nasze rekolekcje Wielkopostne, które przygotowują nas do Odpustu ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP i do wydarzenia, jakim będzie ogłoszenie w naszym kościele Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na Uroczystości 19 marca br. na godz. 18.00. To ważny, historyczny dzień dla naszej Parafii, kościoła i naszego miasta Wschowy.
5. Bardzo dziękujemy o. Beniaminowi za wygłoszone rekolekcje. O. Beniamin został mianowany przewodnikiem naszej Franciszkańskiej Pieszej Pielgrzymki z Brodnicy na Jasną Górę. Zaprasza na wspólne pielgrzymowanie od 3-13 sierpnia. Przywiózł ze sobą płyty z piosenkami pielgrzymkowymi, nagranymi przez zespół pielgrzymkowy. Płyty są cegiełkami, które pomogą w organizacji pielgrzymki. Można je nabycia przed kościołem w cenie 15 zł.
6. Za tydzień 25 marca w liturgiczne Święto Zwiastowania Pańskiego, które jest przeniesione w tym roku na 9 kwietnia, zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na poświecenie medalików na Mszę św. na godzin 13.00.
7. Za tydzień również przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej, to Światowy Dzień Młodzieży. Przed kościołem, jak co roku będą rozprowadzane palemki. Dochód z nich przeznaczony jest na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy też na Drogę krzyżową ulicami naszego miasta.
8. W zakrystii są do nabycia piękne świece na stół Wielkanocny w cenie 15zł. Kupując świece wspieramy rodzinny w Aleppo w Syrii.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

W życiu, „każda chwila ważna jest, każda chwila dobra jest”
na odbudowanie przymierza z Bogiem.
Bóg pragnie naszego nawrócenia, a nie potępienia.
Na ciągłe powstawanie i budowanie od nowa przymierza Bożej Miłości w naszym życiu przyjmijmy błogosławieństwo.
Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM