Niedziela-Palmowa

25 marzec 2018r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1) Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 18.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. To już ostatnie Gorzkie Żale w tym Wielkim Poście.
2) Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom, które trudziły się w przygotowaniu na dzisiejszą niedzielę gałązek palmowych. Ofiary składane za palmy są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
3) Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy spowiedź przed Mszą św. rano i wieczorem.
4) W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00.
5) W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tradycyjnie zapraszamy do pełnienia straży przy Bożym Grobie Strażaków, Bractwo Rycerskie i Koło Myśliwych „Ryś”. Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi dla zapracowanych i spóźnionych do 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary przy uczczeniu krzyża przeznaczone są utrzymanie Bożego Grobu.
6) W sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 15.00 (co pół godziny). Liturgia WIGILI PASCHALNEJ o godz. 20.00. Rozpocznie się przed kościołem, poświęceniem ognia i procesją do kościoła.
7) Msza św. Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz.: 9.30, 11.00, 13.00, 18.30.
8) Spowiedź przedświąteczna: Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.00 do 11.30 oraz od 14.00 do 17.30. Bardzo prosimy, by nie dokładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W Wielką Sobotę zostawmy okazję do spowiedzi osobom wracającym na święta z zagranicy. Spowiedź tego dnia od 7.00 do 11.30 oraz od 14.00 do 15.00.
9) Zapraszamy dziś, wraz z zespołem nauczycielskim BELFER z Sicin na koncert pieśni Pasyjnych po Mszy św. o 11.00, czyli około godziny 12.00.
10) Dziś o 19.30 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Wyjście z Fary Wschowskiej i zmierzać będzie do kościoła św. Jadwigi.
11) Na ołtarzu Matki Bożej Pocieszenia jest wyłożona Księga Adopcji Duchowej. Zapraszamy do podjęcia tego dzieła ratowania dzieci Poczętych, a Nienarodzonych.
12) Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece na stół wielkanocny. Ofiara ze sprzedaży świec jest przeznaczona w tym roku na pomoc rodzinom w Syrii, w Aleppo. Cena świecy 15 zł.
13) Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka.
Bóg potrzebuje ciebie, by Jego zakochanie w człowieku
stało się ciałem przez twoje świadectwo życia.
Niech Boże błogosławieństwo zachęci nas do bycia chrystusowym.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM