Zmartwychwstanie Pańskie 1.04.2018

1. Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy trudzili się w przygotowaniach do dzisiejszych uroczystości: za budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego – braciom z Grupy Męskiej; za całonocną oraz w dzień straż przy grobie: Ochotniczej Straży Pożarnej, Myśliwym z koła Ryś, Bractwu Rycerskiemu, naszej Scholii i ministrantom. Dziękujemy wszystkim paniom, które udekorowały kościół i ołtarze. Szczególnie pragnę podziękować współbraciom za trud włożony przez te dni wielkiego tygodnia: za długie spowiedzi i za przygotowanie kościoła.

2. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30.

3. W drugi dzień Świąt Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30. W tym dniu tradycyjnie przed kościołem możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W czwartek 5 kwietnia Grupa Męska ma spotkanie o 19.00 w Domu Serca.

5. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę na godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z tej racji zamiast Nieszporów Niedzielnych, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w naszym Kościele. W tym dniu możemy wesprzeć działalność Caritas naszej diecezji, przed kościołem będą zbierane ofiary.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

9. 11-tego lipca br. rusza 12 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Zapisy i szczegóły odnośnie tej pielgrzymki znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablotach.

Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym
idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości.
Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo wszechmogącego Boga.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM