JM_wpis (2)

O G Ł O S Z E N I A

2 NIEDZIELA WIELKANOCY
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8.04.2017

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Łaski, które możemy tego dnia uzyskać są równe łasce Chrztu św. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi łaski (Dz. 699).
Dzisiaj wyjątkowo zamiast Nieszporów Niedzielnych zapraszamy na godz. 15.00 do naszego kościoła na nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dziś możemy wesprzeć działalność Caritas naszej diecezji, przed kościołem są zbierane ofiary po każdej Mszy św.

2. Dzisiejsza Kolekta przeznaczona jest na cele remontowe. Dziękujemy Wam Kochani za wszystkie ofiary, które składacie.

3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowanie Pańskie – dzień świętości życia.

4. We wtorek 10 kwietnia rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.

5. W środę 11 kwietnia zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 18.00.

6. Informujemy drogich Parafian i Sympatyków, że w naszej Parafii I Komunia św. dla dzieci odbędzie się w pierwszą niedziele maja, czyli 6.05.2018 na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy, by Ci wierni, którzy uczęszczają na tę godzinę do kościoła w tym dniu przyszli na inną, ponieważ kościół będzie zarezerwowany TYLKO dla dzieci, ich rodziców i najbliższej rodziny. Dzieci przystępuje do I Komunii aż 55 sztuk.

7. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych na godz. 11.00 Msza św. i spotkanie.

8. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia zapraszam również na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania na godz. 19.30 Msza św. i spotkanie.

9. 11-tego lipca br. rusza 12 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Zapisy i szczegóły odnośnie tej pielgrzymki znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablotach.

10. W sobotę 14 kwietnia na godz. 20.00 w parafii św. Jadwigi Królowej Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 9 miesięcznej nowenny przed DNIEM UWIELBIENIA, jaki odbędzie się na Rynku Wschowskim w Boże Ciało.

11. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Niech Zmartwychwstały Chrystus,
zawsze gotowy przebaczyć i pełen miłosierdzia,
umocni naszą wiarę i naszą gotowość
do bycia miłosiernymi na Jego podobieństwo.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM