XC DOBRY PASTERZ 130313m

O G Ł O S Z E N I A

4 NIEDZIELA WIELKANOCY

22.04.2017

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiejsza Niedziela to niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy dziś tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś 22 dzień miesiąca nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 17.40 i o 18.00 Nieszpory.

2. W czwartek o 17.30 nabożeństwo powołaniowe. Chcemy w tym dniu modlić się o powołania i za powołanych z naszej parafii i z naszego miasta.

3. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową na 17.30 i na Mszę św. o 18.00 w intencji naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w skarbonie na bocznym ołtarzu.

4. 28 kwietnia w sobotę o godz. 15.00 w Domu Serca spotkanie II Kręgu Kościoła Domowego. Zapraszamy chętne małżeństwa na to wspólnotowe spotkanie.

5. Informujemy drogich Parafian i Sympatyków, że w naszej Parafii I Komunia św. dla dzieci odbędzie się w pierwszą niedziele maja, czyli 6.05.2018 na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy, by Ci wierni, którzy uczęszczają na tę godzinę do kościoła w tym dniu przyszli na inną, ponieważ kościół będzie zarezerwowany TYLKO dla dzieci, ich rodziców i najbliższej rodziny. Dzieci przystępuje do I Komunii aż 54.

6. 31 maja w Boże Ciało odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to inicjatywa oddolna ludzi świeckich, którzy pragną, by nasze Miasto – wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i oto, co jest naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Inicjatywa jest przedsięwzięciem dużym i liczne są wydatki, dlatego za tydzień 29 kwietnia przed każdym kościołem we Wschowie będzie można wesprzeć swoją ofiarą. Można też wpłacić pieniądze na konto klasztoru Franciszkanów: Bank Spółdzielczy we Wschowie nr konta 52 8669 0001 0003 8771 2000 0001 w tytule Dzień Uwielbienie na cele kultu religijnego. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 – 22.30

7. Przy parafii Farnej we Wschowie organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25-29 czerwca 2018r. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. 11-tego lipca br. rusza 12 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Zapisy i szczegóły odnośnie tej pielgrzymki znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablotach.

9. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Tylko Chrystus jest prawdziwym Pasterzem.
On pozostawił nam wzór, abyśmy szli Jego śladami.
Nie szukajmy innych pasterzy, ale odważnie trwajmy przy naszym Zbawicielu.
On zawsze jest przy nas i przez Niego Bóg błogosławi nam i całemu światu.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM