2_54df5ed46e95b

O G Ł O S Z E N I A

5 NIEDZIELA WIELKANOCY

29.04.2017

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiaj o 18.00 Nieszpory niedzielne.
2. W dzisiejszą niedzielę 29 kwietnia spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych na godz. 11.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców w Domu Serca.
3. Informujemy drogich Parafian i Sympatyków, że w naszej Parafii I Komunia św. dla dzieci odbędzie się w pierwszą niedziele maja, za tydzień 6.05.2018 na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy, by Ci wierni, którzy uczęszczają na tę godzinę do kościoła w tym dniu przyszli na inną, ponieważ kościół będzie zarezerwowany TYLKO dla dzieci, ich rodziców i najbliższej rodziny. Dzieci przystępuje do I Komunii aż 54.
4. We wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy.
Tego dnia rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00. Dla dzieci mamy układankę Maryjną, na każdy dzień inny element. Zachęcamy dzieci gorąco.
5. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. To również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar na pomnik upamiętniający 100 lecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Pomnik stanie na cmentarzu parafialnym.
6. W piątek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W tym dniu za zgodą ks. Bp Tadeusza Lityńskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. 31 maja w Boże Ciało odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to inicjatywa oddolna ludzi świeckich, którzy pragną, by nasze Miasto – wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i oto, co jest naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Inicjatywa jest przedsięwzięciem dużym i liczne są wydatki, dlatego dziś 29 kwietnia przed każdym kościołem we Wschowie będzie można wesprzeć swoją ofiarą. Można też wpłacić pieniądze na konto klasztoru Franciszkanów: Bank Spółdzielczy we Wschowie nr konta 52 8669 0001 0003 8771 2000 0001 w tytule Dzień Uwielbienie na cele kultu religijnego. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 – 22.30.

9. Przy parafii Farnej we Wschowie organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25-29 czerwca 2018r. Szczegóły na plakacie w gablocie.
10. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo,
niech ono odnowi i zjednoczy nas w jednej komunii z Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM