55469820 (5)

O G Ł O S Z E N I A

6 NIEDZIELA WIELKANOCY

6.05.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dziś po raz pierwszy w naszej parafii przeżywamy I Komunię dzieci. Na Mszy św. o godz. 11.00, 54 (pięćdziesiąt czworo) dzieci przyjmie/przyjęło Pana Jezusa w komunii. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
Od poniedziałku do soboty zapraszam dzieci do uczestniczenia w Białym Tygodniu.

2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00. Dla dzieci mamy układankę Maryjną, na każdy dzień inny element. Zachęcamy dzieci gorąco.

3. Od poniedziałku do środy przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje tzw. Dni krzyżowe. Zapraszamy do modlitwy o urodzaje.

4. We wtorek 8 maja Uroczystość św. Stanisława Bp i Męczennika, głównego patrona Polski. Odpust w naszej wschowskiej Farze o godz. 18.00.

5. W środę na godzinę 18.00 zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA.

6. W czwartek 10 maja zapraszamy na Pierwszy Męski wieczór skupienia. O 18.00 Msza św. potem spotkanie- konferencja w Domu Serca. Szczegóły na plakacie.

7. 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski, zbieraliśmy ofiary na budowę pomnika upamiętniającego 100 lecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Pomnik stanie na cmentarzu parafialnym. Zebraliśmy 2455 zł.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku. W tym dniu 13 maja rozpoczynamy procesje fatimskie, o godz. 17.50 z Kaplicy Krzyża wyruszy procesja z figurką Matki Bożej. W czasie procesji w krużgankach, na wzór fatimski, będzie odmawiany różaniec. Nabożeństwo zakończone litanią do Matki Bożej.

9. 31 maja w Boże Ciało odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to inicjatywa oddolna ludzi świeckich, którzy pragną, by nasze Miasto – wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i oto, co jest naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 – 22.30. Niech nasza wspólna modlitwa nas zjednoczy. Tydzień temu w niedzielę były zbierane ofiary, zebraliśmy tylko 879 zł.

10. Przy parafii Farnej we Wschowie organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25-29 czerwca 2018r. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość,
abyśmy mogli dzielić się nią z innymi,
a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM