8 NIEDZIELA WIELKANOCY
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można spełniając zwyczajne warunki uzyskać odpust zupełny.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00. Dla dzieci mamy układankę Maryjną, na każdy dzień inny element. Zachęcamy dzieci gorąco.
3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
-  w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
 – we wtorek św. Rity z Cascia, patronki od spraw beznadziejnych,
 – w środę święto rocznicy poświęcenia bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu, swoje imieniny obchodzi o. Dezyderiusz. Życzymy Mu wiele łask i Bożego błogosławieństwa.
 – w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W tym dniu będziemy gościć naszych nowo wyświęconych kapłanów o. Aleksego, o. Antoniego i o. Benedykta. Zapraszamy na Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00, na której nasi neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
 – w sobotę św. Filipa Nereusza, kapłana.
4. 31 maja w Boże Ciało odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Przed kościołem rozdawane są ulotki wszystkich planem tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 – 22.30. Niech nasza wspólna modlitwa nas zjednoczy.
5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo majowe na 17.30 i na Mszę św. o 18.00 w intencji naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w skarbonie na bocznym ołtarzu.
6. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie w dniach od 2-9 czerwca br. o godz. 19.30 odbędzie się Kurs przedmałżeński.
7. Terminy nabożeństw majowych dla kandydatów do bierzmowania są wywieszone w gablotach.
8. Przy parafii Farnej we Wschowie organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25-29 czerwca 2018r. Szczegóły na plakacie w gablocie.
9. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Bóg potrzebuje człowieka, aby dokonać przemiany świata i ludzi w dzieło miłości.

Potrzebuje każdego człowieka. Ciebie i mnie!

Kto raz doznał w sobie uczucia prawdziwej miłości, ten łatwo zrozumie, do czego miłość jest zdolna.

Niech błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości braciom.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM

Terminy nabożeństw majowych dla kandydatów do bierzmowanych:

Trzy obowiązkowe terminy:
14 maja 2018 (poniedziałek)
22 maja 2018 (wtorek)
30 maja 2018 (środa)

A ci co mają odrobić: w weekendy piątek, sobotę i niedziele
(18.05, 19.05, 20.05, 26.05, 27.05)
To jest ostatnia szansa dla tych, którzy nie podeszli poważnie do tego przygotowania.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM