IM000996

7 NIEDZIELA WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13.05.2018

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku. W tym dniu 13 maja rozpoczynamy procesje fatimskie, o godz. 17.50 z Kaplicy Krzyża wyruszy procesja z figurką Matki Bożej. W czasie procesji w krużgankach, na wzór fatimski, będzie odmawiany różaniec. Nabożeństwo zakończone litanią do Matki Bożej w kościele.
2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00. Dla dzieci mamy układankę Maryjną, na każdy dzień inny element. Zachęcamy dzieci gorąco.
3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 w poniedziałek 14 maja święto św. Macieja, Apostoła
 w środę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
 w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
4. 31 maja w Boże Ciało odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to inicjatywa oddolna ludzi świeckich, którzy pragną, by nasze Miasto – wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i oto, co jest naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 – 22.30. Niech nasza wspólna modlitwa nas zjednoczy.
5. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie w dniach od 2-9 czerwca br. o godz. 19.30 odbędzie się Kurs przedmałżeński.
6. Przy parafii Farnej we Wschowie organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25-29 czerwca 2018r. Szczegóły na plakacie w gablocie.
7. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.
Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość,
abyśmy mogli dzielić się nią z innymi,
a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM