trojca

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27.05.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiaj niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe jeszcze do czwartku na 17.30, a dziś w niedzielę na 18.00. Od piątku 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tych samych godzinach.
3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
-  we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
 – w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze u nas o 7.30, 9.30 i 18.30.
 – w piątek św. Justyna, męczennika.
4. W Boże Ciało procesja w tym roku wyrusza z parafii św. Jadwigi Królowej po Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci, które chcą sypać kwiaty podczas procesji, zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17.00 przy parafii św. Jadwigi.
W tym dniu odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Przed kościołem rozdawane są jeszcze ulotki z planem tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 – 22.30. Niech nasza wspólna modlitwa nas zjednoczy.
5. W dniach od 1-3 czerwca Piesza Pielgrzymka w intencji powołań do Rokitna.
6. W tym tygodniu dni odnowy duchowej I piątek i I sobota miesiąca.
7. W przyszłą niedzielę 3 czerwca zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
8. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie w dniach od 2-9 czerwca br. o godz. 19.30 odbędzie się Kurs przedmałżeński.
9. Szkoła Podstawowa nr 3 we Wschowie zachęca rodziców do zapisów dzieci do 1 kasy, nawet tych, którzy mieszkają poza obwodem. Zapisy są od 28.05 do 1 czerwca. Szczegóły na plakacie.
10. Terminy nabożeństw majowych dla kandydatów do bierzmowania są wywieszone w gablotach. Informujemy rodziców i opiekunów, że ta młodzież, która nie dopełni obowiązku uczestnictwa zostanie skreślona z listy kandydatów.
11. Zapraszamy uczestników Franciszkańskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę na spotkanie organizacyjne w sobotę 2 czerwca do Domu Serca na godz. 19.00.
12. W zakrystii są do odebrania jeszcze pamiątki i świece dzieci pierwszokomunijnych.
13. Zgodnie z uprawnieniem danym przez Kodeks Prawa Kanon. udzielam dyspensy na piątek po Bożym Ciele tj. 1 czerwca dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie parafii.
14. Zapraszamy po raz drugi Mężczyzn na „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY”, czyli na Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę. 23 czerwca 2018r. W ramach pielgrzymki Msza św. w bazylice, wykłady formacyjne, zawierzenie mężczyzn w kaplicy cudownego obrazu. Wyjazd autokarem. Zapisy u o. Augustyna w zakrystii, przy furcie lub telefonicznie pod numerem 885 359 692.
15. Przy parafii Farnej we Wschowie organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach 25-29 czerwca 2018r. Szczegóły na plakacie w gablocie.
16. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM