1 (6)

 

O G Ł O S Z E N I A

10 NIEDZIELA ZWYKŁA
10.06.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na 17.30, a w niedziele na 18.00.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- we poniedziałek św. Barnabę, Apostoła,
- w środę święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,
- w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w piątek bł. Jolantę, zakonnicę.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by to wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU udało się i przebiegło w tak pięknym klimacie modlitwy i wspólnego bycia. Zapraszamy wszystkich dobroczyńców i tych, którzy brali czynny udział na Mszę św. dziękczynną 27 czerwca do naszego kościoła na 18.00.
4. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
5. Zapraszamy Mężczyzn na „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY”, czyli na Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę. 23 czerwca 2018r. W ramach pielgrzymki Msza św. w bazylice, wykłady formacyjne, zawierzenie mężczyzn w kaplicy cudownego obrazu. Wyjazd autokarem. Zapisy u o. Augustyna w zakrystii, przy furcie lub telefonicznie pod numerem 885 359 692.
6. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, w czwartek 21 czerwca po Mszy św. wieczornej do Domu Serca.
7. W sobotę 16 czerwca VI rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza ks. Bp Tadeusza Latyńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności.
8. Decyzją naszych władz zakonnych z naszej wspólnoty odchodzą: o. Korneliusz, o. Krzysztof i br. Emanuel. Dziękujemy naszym współbraciom za wspólną drogę i czas spędzony razem i życzymy im obfitości Bożych łask na nowym miejscu.
9. Wieczór Uwielbienia odbędzie się nie w drugą środę miesiąca, lecz w trzecią czyli 20 czerwca. Zapraszamy. 
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
– Michał Piotr Cieślak ur. w Górze zam. w Rudnej i Magdalena Maria Wójcik ur. we Wschowie zam. w Poznaniu zap. 2
– Marcin Złoczewski zam. we Wschowie i Paulina Grześkowiak zam. w Kamionna, zap. 2
11. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM