1 (2)

 

O G Ł O S Z E N I A

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na 17.30, a w niedziele na 18.00.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 W poniedziałek w naszej diecezji Uroczystość NMP z Rokitna, głównej patronki,
 w czwartek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
3. W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy, w tym dniu szczególnie w modlitwie o naszych Tatach.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
W tym dniu chcemy wesprzeć inicjatywę budowy pomnika na cmentarzu parafialnym na 100 lecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, dlatego taca w tym dniu przeznaczona jest na ten cel.
5. Bardzo serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by to wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU udało się i przebiegło w tak pięknym klimacie modlitwy i wspólnego bycia. Zapraszamy wszystkich dobroczyńców i tych, którzy brali czynny udział na Mszę św. dziękczynną 27 czerwca do naszego kościoła na 18.00.
6. Zapraszamy Mężczyzn na „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY”, czyli na Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę. 23 czerwca 2018r. Zapisy u o. Augustyna w zakrystii, przy furcie lub telefonicznie pod numerem 885 359 692. Zapisy przyjmujemy do środy 20 czerwca.
7. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, w czwartek 21 czerwca po Mszy św. wieczornej do Domu Serca.
8. Decyzją naszych władz zakonnych z naszej wspólnoty odchodzą: o. Korneliusz, o. Krzysztof i br. Emanuel. Dziękujemy naszym współbraciom za wspólną drogę i czas spędzony razem i życzymy im obfitości Bożych łask na nowym miejscu. Witamy w naszej wspólnocie już o. Eliota.
9. 2 lipca wyruszy jubileuszowa 35 piesza pielgrzymka duszpasterstwa rolników. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów w piątek o 19:00 we Farze. Pielgrzymi będą nocować we Wschowie 3/4 lipca, w Farze można zapisywać chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg.
10. W sobotę o godz. 12:00 z Fary wyruszy 10 jubileuszowa piesza pielgrzymka do Wielenia na odpust Matki Bożej, którą zakończymy Mszą świętą o godz. 19:00.
Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu, zapisy w Farze.
11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
– Michał Piotr Cieślak ur. w Górze zam. w Rudnej i Magdalena Maria Wójcik ur. we Wschowie zam. w Poznaniu zap. 3
– Marcin Złoczewski zam. we Wschowie i Paulina Grześkowiak zam. w Kamionna, zap. 3
– Patryk Ścigocki zam. we Wschowie i Katarzyna Szmugiel zam. we Wschowie zap. 1
– Sebastian Gródecki ur. w Poznaniu zam. we Wschowie i Malwina Dacewicz ur. w Głogowie zam. we Wschowie zap. 1
12. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.