2_54df5ed46e95b

 

O G Ł O S Z E N I A

12 NIEDZIELA ZWYKŁA
24.06.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. W dzisiejszą niedzielę w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, taca przeznaczona jest na budowę pomnika na cmentarzu parafialnym na 100 lecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na 17.30, a w niedziele na 18.00.
3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
- w piątek Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, taca w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Piotrową. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.
4. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów, zachęcamy wiernych i parafian do dobrego wykorzystania tego czasu na odpoczynek. Pamiętajmy w tym czasie o Mszy św. i o godnym stroju podczas Niej. Zachowajmy bezpieczeństwo na drogach.
5. Bardzo serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by to wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU udało się i przebiegło w tak pięknym klimacie modlitwy i wspólnego bycia. Zapraszamy wszystkich dobroczyńców i tych, którzy brali czynny udział na Mszę św. dziękczynną w środę 27 czerwca do naszego kościoła na 18.00.
6. Decyzją naszych władz zakonnych z naszej wspólnoty odchodzą: o. Korneliusz, o. Krzysztof i br. Emanuel. Dziękujemy naszym współbraciom za wspólną drogę i czas spędzony razem i życzymy im obfitości Bożych łask na nowym miejscu. Witamy w naszej wspólnocie o. Eliota i o. Aleksego.
7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na 17.30 i na Mszę św. o 18.00 w intencji naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w skarbonie na bocznym ołtarzu.
8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
– Patryk Ścigocki zam. we Wschowie i Katarzyna Szmigiel zam. we Wschowie zap. 2
– Sebastian Gródecki ur. w Poznaniu zam. we Wschowie i Malwina Dacewicz ur. w Głogowie zam. we Wschowie zap. 2
– Krzysztof Strzelczyk ur. we Wschowie, zam. we Wschowie Strzelczyń Rozalia Andrzejewska ur. we Wschowie, zam. we Wschowie zap. 1
9. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.