Maryja

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

26.08.2018

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek św. Monikę, matkę św. Augustyna,
- we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Augustyn. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 18.00.
- w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
3. Wspólnota Domowy Kościół przy naszej parafii serdecznie zaprasza pary małżeńskie, żyjące w sakramentalnym związku, pragnące lepiej rozumieć się nawzajem i odkrywać Boga we własnym małżeństwie na Mszę Świętą. Msza rozpoczyna pierwszy rok pracy nowego kręgu Kościoła Domowego. Odbędzie się w środę 29.08.2018 o godz. 19.00 w naszym kościele.
4. 1 i 2 września będziemy po raz pierwszy przeżywać w naszym kościele odpust sanktuaryjny, ku czci Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia.
Przygotowujemy się przez nowennę, zapraszamy na 20.45 na Komplete i na Apel.
Od czwartku będziemy przeżywać rekolekcje przed odpustem, które głosić będzie o. Marek – cysters z Jędrzejowa.
Msze św. przez całe triduum ( czwartek, piątek i sobotę) o 7.00, 9.30 i 18.00. Msza św. w sobotę o 9.30 dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Msze św. w dniu odpustu 2 września tak jak w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00. W niedzielę zapraszamy na wieczór z piosenką na 20.00 i na Uwielbienie.
5. Przed kościołem można nabyć też prasę katolicką.
Niech Bóg Wam Kochani błogosławi, a nasza Matka Boża Pani Pocieszenia Wami i Waszymi rodzinami się opiekuję.

www.klasztor.wschowa.net.pl oraz Prowincji OFM: www.franciszkanie.net