jan-pawel 2

 

O G Ł O S Z E N I A
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
W miesiącu październiku zachęcamy do odmawiania różańca wspólnie w kościele, a także w gronie rodzinnym. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 18.00.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
- we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, to również 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II,
- w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
- w czwartek Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia,
- w piątek rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, oraz św. Piotra z Alkantary, kapłana,
- w sobotę św. Jana Kantego, kapłana.
3. Od 15 października br. przyjmujemy intencje mszalne na 2019r. w zakrystii lub przy furcie.
4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w środę 17 października na Mszę św. na 18.00 i po Mszy różaniec. Przypominamy o zobowiązaniach, których podjęli się kandydaci.
5. Od listopada przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych będzie się odbywało cyklicznie między trzema parafiami we Wschowie. We Farze w I sobotę miesiąca, w II sobotę miesiąca w parafii św. Jadwigi, w III sobotę miesiąca u nas w klasztorze. Kurs odbywa się zawsze o godz. 19.00

6. W przyszłą sobotę 20 października rozpoczynamy nowennę, czyli dziewięciomiesięczne przygotowanie przed kolejnym DNIEM UWIELBIENIA, czyli Inicjatywą JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Co miesiąc spotykamy się o godz.20.00 na Adoracji Najświętszego Sakramentu – modlitwie za nasze miasto. Adoracje odbywać się będą na przemian w każdym kościele parafialnym.

7. W niedzielę, 21 października, gościć będziemy w naszej Parafii o. Jacka, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który wygłosi kazania o tematyce misyjnej. Po każdej Mszy, przed kościołem, będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2019. Ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
8. Zapowiedzi przedślubne – Roksana Oleśniewicz zam. Dębowa Łęka i Sławomir Kojecki zam. Wschowa – zapow. 2
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkańskie kalendarze misyjne, oraz kalendarze diecezjalne, gdzie jeden z miesięcy jest poświęcony naszemu sanktuarium. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.