misje

 

O G Ł O S Z E N I A

29 NIEDZIELA ZWYKŁA
21.10.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, dlatego gościmy w naszej Parafii o. Jacka, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który głosi dziś kazania o tematyce misyjnej. Po każdej Mszy, przed kościołem, będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2019. Ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
2. W miesiącu październiku zachęcamy do odmawiania różańca wspólnie w kościele, a także w gronie rodzinnym. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 18.00.
3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo do kaplicy papieskiej na 17.10,
- we wtorek św. Jana Kapistrana, kapłana.
4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w czwartek 25 października na Mszę św. na 18.00 i po Mszy różaniec. Przypominamy o zobowiązaniach, których podjęli się kandydaci.
5. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca. Różaniec za zmarłych o godz. 17.30, a następnie Msza św. o 18.00. Wypominki można składać do skarbony na bocznym ołtarzu.
6. W przyszłą niedzielę 28 października swoje imieniny obchodzi nasz ordynariusz ks. Bp Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w naszej modlitwie.
7. Od listopada przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych będzie się odbywało cyklicznie między trzema parafiami we Wschowie. We Farze w I sobotę miesiąca, w II sobotę miesiąca w parafii św. Jadwigi, w III sobotę miesiąca u nas w klasztorze. Kurs odbywa się zawsze o godz. 19.00.
8. Informujemy, że w Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9,30 i o 18.30. NIE MA MSZY o 11.00 i o 13.00 ze względu na Msze na cmentarzach.
MSZA św. na cmentarzach w tym roku na komunalnym o 11.00, a na parafialnym o 13.00. Przed Mszą na cmentarzu parafialnym nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika z okazji 100 lecia Niepodległości naszej Ojczyzny.
9. Od przyszłej niedzieli będzie można składać w zakrystii wypominki, które będą wyczytywane w Oktawie uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych będzie odprawiana codziennie prze osiem dni Msza św.
10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.