55469820 (5)

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego Kościoła

28.10.2018

1. Dziś przeżywamy Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
W dzisiejszą niedzielę 28 października swoje imieniny obchodzi nasz ordynariusz ks. Bp Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w naszej modlitwie.
2. Kończymy w tym tygodniu miesiąc październik zachęcamy do odmawiania różańca nie tylko w październiku. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 18.00.
3. Informujemy, że w Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9,30 i o 18.30. NIE MA MSZY o 11.00 i o 13.00 ze względu na Msze na cmentarzach.
MSZA św. na cmentarzach w tym roku na komunalnym o 11.00, a na parafialnym o 13.00. Przed Mszą na cmentarzu parafialnym nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.
Wierni, którzy nawiedzą kościół albo kaplicę, dziś i jutro mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W oktawie (1-8 list.) za nawiedzenie cmentarza i za modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny.
4. Na ołtarzu św. Józefa wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe. Podczas oktawy w intencji zmarłych zostanie odprawiona wieczorem Msza święta, poprzedzona modlitwą różańcową. Wypełnione imionami kartki przynosimy do zakrystii lub składamy do skarbony.
5. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień zaduszny I piątek miesiąca.
6. W sobotę wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów naszego Zakonu Serafickiego, oraz
I SOBOTA MIESIĄCA:
Mimo danego nam czasu, minęło 100 lat a prośba Maryi o nabożeństwie pierwszych sobót wciąż jest mało znana i przez niewielu praktykowana. Jest to ostatnie niewypełnione żądanie Matki Bożej Fatimskiej.
Matka Boża Fatimska, objawiając się Siostrze Łucji, poleciła, aby odprawiać nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Do każdego, kto je odprawi, Matka Boża przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia. Praktykowanie tego nabożeństwa oddala widmo wojny i sprawi, że Rosja ostatecznie się nawróci.
Zapraszamy w tym dniu do naszego Sanktuarium rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia i Msza św., a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.
7. 31 października zapraszamy na spotkanie ze świętymi – Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału i przebranie się w stroje świętych, błogosławionych i aniołów. Wyruszymy po Mszy św. wieczornej z naszego kościoła procesją do kościoła św. Jadwigi.
8. Od listopada przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych będzie się odbywało cyklicznie między trzema parafiami we Wschowie. We Farze w I sobotę miesiąca, w II sobotę miesiąca w parafii św. Jadwigi, w III sobotę miesiąca u nas w klasztorze. Kurs odbywa się zawsze o godz. 19.00. Wszystkie trzy spotkania są obowiązkowe, wymagane.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
10. Administracja Cmentarza Parafialnego we Wschowie (tzw. stary cmentarz) informuje, że w tygodniu zostały oznaczone groby nieopłacone. W zeszłym roku zdarzały się przypadki złośliwego przeklejania nalepek na nie swoje groby, dlatego osoby, które w ciągu ostatniego roku, wyjaśniły status swoich grobów, prosimy o ignorowanie takich nalepek. Bardzo prosimy osoby dzierżawiące miejsca pochówku na naszym cmentarzu o uregulowanie zaległości w Biurze Administracji przy Placu Farnym 2 we Wschowie w tym tygodniu dyżur będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek, w godz. 17:00 – 19:00.
11. „Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne, a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie we Wschowie 05-07.11.2018 na Placu Kosynierów.