klasztor_dawniej (2)

4.11.2018

1. Trwamy w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.
Za nawiedzenie cmentarza i za modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny.
2. Na ołtarzu św. Józefa wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe. Podczas oktawy w intencji zmarłych zostanie odprawiona wieczorem Msza święta, poprzedzona nabożeństwem. Wypełnione imionami kartki przynosimy do zakrystii lub składamy do skarbony.
3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w czwartek bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana
- w piątek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Luterańskiej
- w sobotę św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościołą.
4. Dziś w niedzielę o godz. 18.30 z racji święta patronalnego Mszę św. mają myśliwi z Koła „Ryś”.

5. W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Obchodzimy w tym roku 100 lecie odzyskania Niepodległości. Podziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy oto byśmy umieli z niego dobrze korzystać. Módlmy się za naszą Ojczyznę.

6. Od listopada przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych będzie się odbywało cyklicznie między trzema parafiami we Wschowie. We Farze w I sobotę miesiąca, w II sobotę miesiąca w parafii św. Jadwigi, w III sobotę miesiąca u nas w klasztorze. Kurs odbywa się zawsze o godz. 19.00. Wszystkie trzy spotkania są obowiązkowe, wymagane.
7. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
8. „Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne, a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie we Wschowie 05-07.11.2018 na Placu Kosynierów.