1 (8)

18.11.2018

1. Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory na godz. 18.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
+ w poniedziałek bł. Salomei, dziewicy,
+ we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
+ w środę wspomnienie Ofiarowania NMP,
+ w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej,
W tym dniu zapraszamy też na nabożeństwo do św. Jana Pawła II na 17.40 do kaplicy papieskiej.
+ w sobotę świętych męczenników Andrzeja i towarzyszy.
+ W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca w tym dniu przeznaczona jest na seminarium.

3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne do Domu Serca w czwartek 22 listopada na godz. 17.00 pierwszy rocznik, drugi rocznik na 18.00.

4. Parafia św. Jadwigi we Wschowie organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie.

5. W parafii Farnej organizowana jest Cecyliada – 17. Przegląd Piosenki Religijnej. Zapraszamy 24 i 25 listopada do sali sportowej byłego Gimnazjum nr 2 Osiedle Zacisze 2 od godz. 14.00.

6. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych odbywa się cyklicznie między trzema parafiami we Wschowie. W parafii św. Jadwigi w I sobotę miesiąca, w II sobotę miesiąca we Farze, w III sobotę miesiąca u nas w klasztorze. Kurs odbywa się zawsze o godz. 19.00. Wszystkie trzy spotkania są obowiązkowe, wymagane.

7. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.