JM_wpis (2)

34 Niedziela zwykła – 25.11.2017

JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca dziś przeznaczona jest na Seminarium.
Dziś może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami każdy, kto odmówi publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dziś również swoje święto przeżywa Akcja Katolicka.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
+ w poniedziałek św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana,
+ we wtorek św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana,
+ w środę św. Jakuba z Marchii, kapłana,
+ w czwartek Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego,
+ w piątek Święto św. Andrzeja, Apostoła.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I sobota miesiąca:
Zapraszamy w tym dniu do naszego Sanktuarium rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 nabożeństwo do M.B. Pocieszenia i Msza św., a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

4. 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Za tydzień Adwent. Zachęcamy, by przeżyć ten czas poprzez udział w RORATACH, które u nas tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Niech przyniosą lampiony. W tym roku przeżywać będziemy Roraty pod hasłem Patronowie Polski.

6. Ze względu na krótki Adwent w tym roku (3 tygodnie – tak jak w zeszłym roku) za tydzień w I Niedzielę Adwentu będziemy zbierać ofiary przed kościołem na Wigilię dla Ubogich. W tym roku Wigilia dla Ubogich będzie w Domu Serca również 22 grudnia o godz. 16.00.

7. Zachęcamy, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych. Niech wspólna modlitwa nas jednoczy.

8. 26 listopada na godz. 19.00 zapraszamy do sali w byłym przedszkolu koło klasztoru na prezentacje pt. „ Wschowska Święta? – s. Iwona Król – niezwykła elżbietanka.

9. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 2 grudnia na spotkanie po Mszy św. wieczornej.

10. Parafia św. Jadwigi we Wschowie organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie.

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.