1 niedziela adwentu

I Niedziela Adwentu
– 2.12.2018

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Zachęcamy, by przeżyć ten czas poprzez udział w RORATACH, które u nas tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Niech przyniosą lampiony. W tym roku przeżywać będziemy Roraty pod hasłem Patronowie Polski.
2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
- we wtorek św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
- w czwartek św. Mikołaja, biskupa,
- w piątek św. Ambrożego, biskupa,
- w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki i Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
W sobotę zapraszamy do Kaplicy Krzyża na wspólną modlitwę w Godzinie Łaski – od 12.00 do 13.00.
3. Zachęcamy, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych. Niech wspólna modlitwa nas jednoczy.
4. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź św. na godz. 16.30.
5. W czwartek 6 grudnia Grupa Męska św. Józefa ma spotkanie w Domu Serca o godz. 19.00.
6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym Kościele i klasztorze.
7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie dziś 2 grudnia po Mszy św. wieczornej.
8. Parafia św. Jadwigi we Wschowie organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie.
9. Ze względu na krótki Adwent w tym roku (3 tygodnie – tak jak w zeszłym roku) dzisiaj w I Niedzielę Adwentu będziemy zbierać ofiary przed kościołem na Wigilię dla Ubogich. W tym roku Wigilia dla Ubogich będzie w Domu Serca również 22 grudnia o godz. 16.00.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Nierodko Przemysław ur. w Lesznie zam. Wschowa i Podczaszy Karolina ur. W Świebodzicach zam. we Wschowie zap. 1
11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritasu mała w cenie 6zł, a duża 13zł. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.