bawimy-sie.blogspot.com

II Niedziela Adwentu
9.12.2018

1. Przeżywamy okres Adwentu – radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Zachęcamy do udziału w RORATACH od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. W tym roku przeżywamy Roraty pod hasłem Patronowie Polski.
Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
2. Dziękujemy za ofiary zbierane tydzień temu na Wigilię dla Ubogich. Wigilia odbędzie się w Domu Serca 22 grudnia o godz. 16.00. Zapisy na wigilię w Domu Serca do 15 grudnia.
3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszym Kościele i klasztorze.
4. W tym tygodniu wspominamy:
- w środę NMP z Guadalupe,
- w czwartek św. Łucji, dziewicy i męczennicy, to również 37. rocznica ogłoszenia stanu wojennego,
- w piątek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,
- w sobotę 15 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
5. W dzisiejszą niedzielę Siostry Elżbietanki przeżywają jubileusz 150 lat przybycia do Wschowy. O godz. 11.30 we wschowskiej Farze odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego. Dziękujemy Siostrom Elżbietankom za ich obecność, modlitwę i pracę na rzecz naszego miasta.
6. Zachęcamy, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych. Niech wspólna modlitwa nas jednoczy.
7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Siostry Albertynki z Poznania. Siostry przed kościołem zbierać będą ofiary na rozbudowę stołówki dla ubogich.
8. W niedziele 16 grudnia i 13 stycznia o godz. 15.00 w naszym kościele klasztornym odprawiona będzie Msza św. SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.
9. Parafia św. Jadwigi we Wschowie organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Nierodko Przemysław ur. w Lesznie zam. Wschowa i Podczaszy Karolina ur. w Świebodzicach zam. we Wschowie zap. 2
11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritasu mała w cenie 6zł, a duża 13zł. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

„Przygotujcie drogę dla Pana” przez życie zgodne z wiarą,
przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic,
przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie.
On sam obdarza nas swym błogosławieństwem.