BOŻE NARODZENIE – 25.12.2018

1. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o 9.30, 11.00, 13.00, 18.30. Nie ma Mszy porannej o 7.30.
Drugi dzień świąt jak w niedziele 7.30, 9.30, 11.00, 13.00, 18.30.

2. Nieszpór nie będzie, zapraszamy rodziny z dziećmi do adoracji Dzieciątka Jezus w żłóbku w kościele.

3. W drugi dzień świąt w krużgankach coroczna zbiórka na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. W poniedziałek 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne na godz. 17.30 i na Mszę św. na zakończenie 2018 r. o godz. 18.00. Za pobożny udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 23.00 natomiast zapraszamy na uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie Nowego 2019 Roku.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do tego, by po raz kolejny odbyła się wigilia dla ubogich w Domu Serca.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy, jak co roku tym wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę naszego żłóbka w kościele. Niech tym wszystkim, którzy się zaangażowali i poświęcili swój czas Pan Bóg obficie błogosławi. Dziękujemy też paniom, które udekorowały ołtarze.
Niestety żywego żłóbka na podwórzu klasztornym w tym roku nie ma. Ze względu na brak osób do realizacji, a przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

7. Dziękuje bardzo serdecznie moim współbraciom za ten trudny czas przed świętami. Za spowiedź wielogodzinną i za prace przy sprzątaniu kościoła, klasztoru inne.

8. Dziękuje serdecznie Panu Tomaszowi za wykonanie chrzcielnicy do naszego kościoła.

9. Dziękuje dzieciom za udział w Roratach. Cieszymy się obecnością tak liczną. Ponad 120 dzieci wzięło udział.

10. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzić będziemy: w środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; w czwartek – Święto św. Jana Apostoła i w tym dniu w czasie porannej Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych wino; w piątek Święto św. Młodzianków męczenników, w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, tego dnia udzielimy indywidualnego błogosławieństwa dzieciom po Mszy św. o godz. 11.00.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom, serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy w ten uroczysty dzień, za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary. Niech Boże Dziecię każdemu z Was obficie błogosławi i pozwoli odczuć, jak wielką miłością nas umiłował przychodząc na ten świat.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM