adwent_3 (2)

III Niedziela Adwentu –
GAUDETE
16.12.2018

1. Dziś przeżywamy 3 niedzielę Adwentu – Gaudete. Zachęcamy do udziału w RORATACH to już ostatnia tydzień. Dziś rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
2. Wigilia dla Ubogich w Domu Serca 22 grudnia o godz. 16.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego by Wigilia dla Ubogich mogła się odbyć.
3. Zachęcamy, by włączyć się w nawiedzenie Różańca św. w naszych rodzinach. Niech będzie to okazja do pogłębienia naszych relacji wśród bliskich i znajomych. Niech wspólna modlitwa nas jednoczy.
4. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy Siostry Albertynki z Poznania. Siostry przed kościołem zbierają ofiary na rozbudowę stołówki dla ubogich.
5. W dzisiejszą niedziele 16 grudnia i 13 stycznia o godz. 15.00 w naszym kościele klasztornym odprawiona będzie Msza św. SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.
6. Plan spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele wywieszony w gablotach. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
7. Dziś w niedzielę o godz. 19.30 Grupa Męska św. Józefa ma spotkanie w Domu Serca. Zachęcamy mężczyzn do przyjścia na spotkanie.
8. Parafia św. Jadwigi we Wschowie organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie.
9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Nierodko Przemysław ur. w Lesznie zam. Wschowa i Podczaszy Karolina ur. w Świebodzicach zam. we Wschowie zap. 3
10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką, franciszkański kalendarz misyjny oraz kalendarz z naszym Sanktuarium. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritasu w cenie 6 zł. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.