swrodzina

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30.12.2018

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Módlmy się szczególnie za nasze rodziny, aby Bogiem były silne.

2. Jutro 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne na godz. 17.30 i na Mszę św. na zakończenie 2018 r. o godz. 18.00. Za pobożny udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 23.00 natomiast zapraszamy na uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie Nowego 2019 Roku.

3. We wtorek 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Udział we Mszy św. obowiązkowy. Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30. Dziś wraz z Ojcem Świętym modlimy się szczególnie o pojednanie i o pokój na świecie.

4. 2 Stycznia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP.
Plan kolędy jest wywieszony w gablocie.

Początek kolędy w dni powszednie od 15.30, w soboty od 10.00. W niedziele nie ma kolędy.
Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę.

Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
– biały obrus, – krzyż, – dwie zapalone świece, – wodę święconą.

5. W niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie Trzech Króli). W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Od wielu lat ten dzień jest obchodzony jako dzień misyjny. W kościołach w całej Polsce zbierane będą ofiary, które zasilą Krajowy Fundusz Misyjny dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli od godz. 15:00 gromadzimy się przy naszym kościele klasztornym, zakończenie orszaku wspólnym kolędowaniem na naszym Rynku. Każda parafia będzie tworzyła inną część orszaku królewskiego: parafia św. Jadwigi – orszak niebieski, parafia św. Józefa – orszak zielony, Fara orszak – czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. Koloru zielonego. Otrzymamy na początku zielone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.

6. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom, serdecznie dziękujemy za wspólną z nami modlitwę,
za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary.
Niech dobry Bóg obficie błogosławi każdy dzień tego nowego roku.
A Maryja Boża Rodzicielka niech będzie Wam pośredniczką wszelkich Bożych łask.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM