swrodzina

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30.12.2018

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Módlmy się szczególnie za nasze rodziny, aby Bogiem były silne.

2. Jutro 31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne na godz. 17.30 i na Mszę św. na zakończenie 2018 r. o godz. 18.00. Za pobożny udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 23.00 natomiast zapraszamy na uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie Nowego 2019 Roku.

3. We wtorek 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Udział we Mszy św. obowiązkowy. Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30. Dziś wraz z Ojcem Świętym modlimy się szczególnie o pojednanie i o pokój na świecie.

4. 2 Stycznia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP.
Plan kolędy jest wywieszony w gablocie.

Początek kolędy w dni powszednie od 15.30, w soboty od 10.00. W niedziele nie ma kolędy.
Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę.

Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
– biały obrus, – krzyż, – dwie zapalone świece, – wodę święconą.

5. W niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie Trzech Króli). W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Od wielu lat ten dzień jest obchodzony jako dzień misyjny. W kościołach w całej Polsce zbierane będą ofiary, które zasilą Krajowy Fundusz Misyjny dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli od godz. 15:00 gromadzimy się przy naszym kościele klasztornym, zakończenie orszaku wspólnym kolędowaniem na naszym Rynku. Każda parafia będzie tworzyła inną część orszaku królewskiego: parafia św. Jadwigi – orszak niebieski, parafia św. Józefa – orszak zielony, Fara orszak – czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. Koloru zielonego. Otrzymamy na początku zielone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.

6. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom, serdecznie dziękujemy za wspólną z nami modlitwę,
za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary.
Niech dobry Bóg obficie błogosławi każdy dzień tego nowego roku.
A Maryja Boża Rodzicielka niech będzie Wam pośredniczką wszelkich Bożych łask.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM