3 króli (2)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Objawienie Pańskie –
Trzech Króli – 6.01.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego – zwane świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Od wielu lat ten dzień jest obchodzony jako dzień misyjny. W kościołach w całej Polsce zbierane będą ofiary, które zasilą Krajowy Fundusz Misyjny dla polskich misjonarzy.
Zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli od godz. 15:00 gromadzimy się przy naszym kościele klasztornym, zakończenie orszaku wspólnym kolędowaniem na naszym Rynku. Każda parafia będzie tworzyła inną część orszaku królewskiego: parafia św. Jadwigi – orszak niebieski, parafia św. Józefa – orszak zielony, Fara orszak – czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. Koloru zielonego. Otrzymamy na początku zielone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.

2. 2 Stycznia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie.
Początek kolędy w dni powszednie od 15.30, w soboty od 10.00. W niedziele nie ma kolędy. Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę.
Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
– biały obrus, – krzyż, – dwie zapalone świece, – wodę święconą.

3. Dziękujemy Panu Mieczysławowi za wygłoszone słowo i za podzielenie się swoim doświadczeniem.

4. Sprostowanie z ogłoszeń świątecznych: Chrzcielnica do naszego kościoła została zrobiona przez Pana Tomasza z Naratowa.

5. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele.

6. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom,
serdecznie dziękujemy za wspólną z nami modlitwę,
za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary.
Niech dobry Bóg obficie błogosławi każdy dzień tego nowego roku.
A Maryja Boża Rodzicielka niech będzie Wam pośredniczką wszelkich Bożych łask.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM

www.klasztor.wschowa.net.pl oraz Prowincji OFM: www.franciszkanie.net