chrzest1 (2)

Niedziela Chrztu Pańskiego
13.01.2019

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspominamy nasz własny chrzest i dziękujemy Bogu za tą łaskę.

2. Dziękujemy Wam za wszystkie złożone dzisiaj ofiary podczas Mszy św. przeznaczone są one na cele remontowe.

3.  2 Stycznia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ w naszej Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie. Początek kolędy w dni powszednie od 15.30, w soboty od 10.00. W niedziele nie ma kolędy. Jeżeli Kogoś pominęliśmy, albo ktoś nie mógł przyjąć kolędy, uprzejmie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej lub na furtę.
Pamiętajmy!!! By przygotować na wspólną modlitwę:
– biały obrus, – krzyż, – dwie zapalone świece, – wodę święconą.

4. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Sympatykom za udział w Orszaku Trzech Króli.

5. We wtorek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

6. W piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. W tym tygodniu wspominamy:
- w środę świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich,
- w czwartek św. Antoniego, opata,
- w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

8. Zapraszamy rodziny z dziećmi i dorosłych, by adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku w kościele.

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Wszystkim Wiernym, Parafianom, Sympatykom kościoła klasztornego oraz Gościom, serdecznie dziękujemy za wspólną z nami modlitwę,
za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary.
Niech dobry Bóg obficie błogosławi każdy dzień tego nowego roku.
A Maryja Boża Rodzicielka niech będzie Wam pośredniczką wszelkich Bożych łask.

Proboszcz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM