1 (10)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela zwykła
27.01.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.

2. Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów podczas tego rocznej Kolędy. Niech Wszystkim Pan obficie błogosławi.

3. W tym tygodniu wspominamy:
 w poniedziałek św. Tomasza z Akwenu, kapłana i doktora Kościoła,
 w środę św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,
 w czwartek św. Jana Bosko, kapłana, patrona Sióstr Salezjanek i księży Salezjanów,
 w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia św. Jana Pawła II, papieża, jest to 23. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 7.00, 9.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec.

4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej I piątek i I sobota miesiąca.
W I piątek miesiąca zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź na godz. 16.30. Wszystkich zachęcamy do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy.
W I sobotę miesiąca zapraszamy do naszego Sanktuarium Maryjnego rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 naboż. do M.B. Pocieszenia i Msza św., a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne do Domu Serca w czwartek 31 stycznia na godz. 17.00 pierwszy rocznik, drugi rocznik na 18.00.

6. Odnowa w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę „ Grecja- śladami św. Pawła” w dniach od 24 września do 4 października br. Szczegóły na plakacie.

7. 19 marca 2018r. nasz kościół został ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Pragniemy by orędownictwo i kult Matki Bożej rozwijał się nie tylko w naszym kościele, Parafii, ale i w całym mieście. Aby promieniował na całą okolicę i wpływał na nasze rodziny, społeczeństwo, by Maryja rzeczywiście była Naszą Patronką.
Pragniemy już od teraz rozpocząć przygotowanie do koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza.

8. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

9. Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą zapraszają w sobotę 2 lutego 2019r. na koncert „Pożegnanie z kolędą”. Rozpoczęcie koncertu o godz. 16.00 w kościele klasztornym Ojców Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy. 

Niech Pan Wam błogosławi przez Niepokalane Serce Maryi.

Proboszcz, Kustosz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM