1 (10)

4 Niedziela zwykła
3.02.2019

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.

2. W tym tygodniu wspominamy:
 we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w tym dniu na Mszach św. poświęcenie chleba, soli i wody ku czci św. Agaty,
 w środę świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy,
 w czwartek św. Kolety z Corbie, dziewicy,

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu o powołania i za powołanych oraz za ministrantów, scholę, Studnie Jakuba i ich rodziny.

4. Odnowa w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę „ Grecja- śladami św. Pawła” w dniach od 24 września do 4 października br. Szczegóły na plakacie.

5. 19 marca 2018r. nasz kościół został ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Pragniemy by orędownictwo i kult Matki Bożej rozwijał się nie tylko w naszym kościele, Parafii, ale i w całym mieście. Aby promieniował na całą okolicę i wpływał na nasze rodziny, społeczeństwo, by Maryja rzeczywiście była Naszą Patronką.
Pragniemy już od teraz rozpocząć przygotowanie do koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza.

6. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

7. „Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie we Wschowie 04.02.2019 na Placu Kosynierów.

Niech Pan Wam błogosławi przez Niepokalane Serce Maryi.

Proboszcz, Kustosz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM