1 (11)

5 Niedziela zwykła
10.02.2019

1. Dziękujemy Wam Kochani za ofiary, które składacie na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w codziennych modlitwach oraz we Mszy św. w każdą niedzielę o 9.30.

2. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek NMP z Lourdes, w tym dniu zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i osoby w podeszłym wieku na 9.00 różaniec, a o 9.30 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Po Mszy zapraszamy na poczęstunek do Domu Serca. Prosimy bliskich i sąsiadów o pomoc w przybyciu chorym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
- w czwartek Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy;
w tym dniu zapraszamy serdecznie do modlitwy za naszego współbrata o. Walentego. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00;
- w piątek bł. ks. Michała Sopoćkę, spowiednika św. s. Faustyny.

4. 19 marca 2018r. nasz kościół został ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Pragniemy by orędownictwo i kult Matki Bożej rozwijał się nie tylko w naszym kościele, Parafii, ale i w całym mieście. Aby promieniował na całą okolicę i wpływał na nasze rodziny, społeczeństwo, by Maryja rzeczywiście była Naszą Patronką.
Pragniemy już od teraz rozpocząć przygotowanie do koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

5. W środę 13 lutego zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 18.00 Msza św., następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia i o uzdrowienie.

6. 9 lutego, w sobotę przy naszym wschowskim klasztorze rozpoczęło swoją działalność duszpasterstwo młodzieży. Franciszkański Ruch Apostolski, bo tak ono się nazywa, gromadzi młodzież od 14 do 23 roku życia. Na pierwsze spotkanie przyszło 8 osób. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy. Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 10:00. O tej godzinie wystarczy przyjść na furtę od ul. Klasztornej. Duszpasterstwo prowadzi o. Aleksy (kontakt na Facebook’u: Aleksy Jędrzej Moryson)

7. Odnowa w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę „ Grecja- śladami św. Pawła” w dniach od 24 września do 4 października br. Szczegóły na plakacie.

8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Janusz Bieleń zam. we Wschowie i Dorota Siekaniec zam. w Łysinach – zap. 1
– Szymon Kulka zam. w Ropie i Magdalena Frąckowiak zam. we Wschowie – zap. 1

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Niech Pan Wam błogosławi przez Niepokalane Serce Maryi.

Proboszcz, Kustosz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM