DJI_0328-Edit

6 Niedziela zwykła
17.02.2019

1. Dziś w niedziele 17 lutego o godz. 15.00 w naszym kościele klasztornym odprawiona będzie Msza św. SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.

2. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- w piątek Święto Katedry św. Piotra, Apostoła; w tym dniu zapraszamy na godz. 17.10 na nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a na 17.30 na nabożeństwo za zmarłych następnie Msza św.
- w sobotę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

4. 19 marca 2018r. nasz kościół został ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Pragniemy by orędownictwo i kult Matki Bożej rozwijał się nie tylko w naszym kościele, Parafii, ale i w całym mieście. Aby promieniował na całą okolicę i wpływał na nasze rodziny, społeczeństwo, by Maryja rzeczywiście była Naszą Patronką.
Pragniemy już od teraz rozpocząć przygotowanie do koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza.

5. 9 i 10 marca będziemy gościć w naszym kościele kopie cudownego obrazu Świętej Rodziny z Kalisza, w której cześć szczególną odbiera św. Józef. Za tydzień będzie odczytany list naszego biskupa Tadeusza Lityńskiego i podamy szczegóły peregrynacji obrazu. Już dziś zapraszamy na to piękne wydarzenie.

6. 9 lutego przy naszym wschowskim klasztorze rozpoczęło swoją działalność duszpasterstwo młodzieży – Franciszkański Ruch Apostolski. Gromadzi młodzież od 14 do 23 roku życia. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy. Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 10:00. O tej godzinie wystarczy przyjść na furtę od ul. Klasztornej. Duszpasterstwo prowadzi o. Aleksy (kontakt na Facebook’u: Aleksy Jędrzej Moryson)

7. Odnowa w Duchu Św. organizuje pielgrzymkę „ Grecja- śladami św. Pawła” w dniach od 24 września do 4 października br. Szczegóły na plakacie.

8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Janusz Bieleń zam. we Wschowie i Dorota Siekaniec zam. w Łysinach – zap. 2
– Szymon Kulka zam. w Ropie i Magdalena Frąckowiak zam. we Wschowie – zap. 2

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Niech Pan Wam błogosławi przez Niepokalane Serce Maryi.

Proboszcz, Kustosz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM