1 (11)

7 Niedziela zwykła
24.02.2019

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.

2. W tym tygodniu dni odnowy duchowej I piątek i I sobota miesiąca.
W I piątek miesiąca zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź na godz. 16.30. Wszystkich zachęcamy do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy.
W I sobotę miesiąca zapraszamy do naszego Sanktuarium Maryjnego rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 nabożeństwo i Msza św. o 18.00 przy Obrazie M.B. Pocieszenia, a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 3 marca po Mszy św. o godz. 18.30.

4. Rozpoczęliśmy czas przygotowania do koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

5. 9 i 10 marca będziemy gościć w naszym kościele kopie cudownego obrazu Świętej Rodziny z Kalisza, w której cześć szczególną odbiera św. Józef. Dziś czytany jest list naszego biskupa Tadeusza Lityńskiego. Zapraszamy 9 marca na godz. 17.45 na przywitanie Cudownego Obrazu. Następnie o 18.00 Msza św. szczegółowy plan podamy za tydzień. Już dziś zapraszamy na to piękne wydarzenie.

6. Franciszkański Ruch Apostolski zaprasza młodzież od 14 do 23 roku życia na spotkania, które odbywają się w sobotę o godz. 10:00. O tej godzinie wystarczy przyjść na furtę od ul. Klasztornej. Duszpasterstwo prowadzi o. Aleksy (kontakt na Facebook’u: Aleksy Jędrzej Moryson)

7. 16 marca, w sobotę, w „Domu Serca” odbędzie się jednodniowa sesja poświęcona tematowi: „Przebaczenie – zamknięci w urazie czy otwarci na miłość?”. Sesje poprowadzi pani Jolanta Prajs, psycholog z Poznania i o. Eliot. Więcej informacji uzyskać można pod numerem ukazanym na plakacie wywieszonym w gablocie. Bardzo prosimy, by zapisów na uczestnictwo w sesji dokonać do 2 marca.

8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Janusz Bieleń zam. we Wschowie i Dorota Siekaniec zam. w Łysinach – zap. 3
– Szymon Kulka zam. w Ropie i Magdalena Frąckowiak zam. we Wschowie – zap. 3
– Paweł Czyż zam. we Wschowie i Agnieszka Makarowicz zam. w Babimoście – zap. 1

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Niech Pan Wam błogosławi przez Niepokalane Serce Maryi.

Proboszcz, Kustosz i Gwardian
o. Augustyn A. Zygmunt OFM